Info
Theatermaker Davy Pieters doet onderzoek naar de veranderende relatie tussen water en het leven van mensen die wonen in kustgebieden. Tijdens Oerol presenteert zij een eerste inkijk in haar maakproces en toont haar werk in wording, waarin verhalen worden gedeeld met het publiek aan zee. Precies op de plek waar het allemaal om draait.
Davy Pieters gaat het gesprek aan met kustgemeenschappen wereldwijd, over wat het betekent te leven in gebieden die bedreigd worden of al aan het verdwijnen zijn. Tijdens residenties op Terschelling doet ze onderzoek naar het leven van nu aan de kust en spreekt ze met verschillende bewoners van het eiland. Stories of the Shore ontwikkelt zich tot een voorstelling aan zee, waarin verschillende internationale kustperspectieven verbonden worden en het water zelf een grote rol speelt.
Davy zal op Oerol fragmenten uit haar onderzoek en het eerste tekst- en geluidsmateriaal delen. Zo word je op Terschelling getuige van een werk in wording. Met uitzicht op zee, waar het water zowel bron van leven als bedreiging is, nodigt zij je uit je daarmee te verbinden.
Stories of the Shore is onderdeel van Werkplaats Oerol, waar nieuwe en gevestigde makers , vaak in samenwerking met partners, de ruimte krijgen om locatie-geïnspireerd werk te ontwikkelen. Tijdens het festival nodigen meerdere van deze makers publiek expliciet uit om onderdeel te zijn van hun werk in ontwikkeling.
Publieksinspanning
De toegangsroute vanaf de fietsparkeerplaats is een stuk lopen door mul zand.
Geef een stukje Oerol cadeau door een ‘Geef een toegift’-ticket te kopen, waarmee je met een kleine extra bijdrage een festivalbandje mogelijk maakt voor een ander die het goed kan gebruiken!